Jak se zbavit plísní

Velkým tématem v oboru pěstování jsou plísně - ať už jak se proti nim preventivně chránit či jak se jich zbavit. Také Vám doporučíme produkty, které se nám i našim zákazníkům v boji proti plísním osvědčily.

Není nic horšího, než když jste natěšení na blížící se sklizeň plodů Vaší dlouhé práce, a najednou se dostaví sklizeň. Jak s tím bojovat?

Naštěstí dokážeme plísňové onemocnění vcelku jednoduše zaznamenat. Většinou se jedná o skvrny, kterých často nebývá málo - znamení, že je něco v nepořádku a plody rostliny začínají pomalu uhnívat. 


Jak je jistě při většině nemocích známé - alfou i omegou je prevence. Jistě Vás potěší, že v dnešní době již není problém zakoupit 
100% přírodní postřiky, které Vám v likvidaci plísní jednoduše a hlavně efektivně pomohou. Další dobrou zprávou je, že jejich pořizovací náklady nejsou ani nijak vysoké. 
Z takových produktů můžeme doporučit rovnou dva, jeden od BioBizzu, druhý od BioNovy. 

BioBizz Leaf Coat Spray je kvalitní postřik, který lze aplikovat kdykoliv během růstové, či květové fáze, avšak nejpozději 14 dní před sklizní. Vašim rostlinám pomůže s prevencí před plísněmi, ale také odradí škodlivé škůdce. 

Stejně tak kvalitní je NovaFoliar od BioNovy. BIO přípravek, který odradí jak plísně, tak i škůdce, který smícháte s vodou a ve formě postřiku aplikujete na rostliny, které následně zůstanou zdravé a neohrožené.

Vyplatí se také dát pozor na určitá pravidla při práci, jako jsou například:

  • Pro zabránění zapaření se nedoporučuje sázet rostlinky příliš blízko sobě.
  • V indoor pěstování snížíte riziko zapaření kvalitním ventilátorem.
  • Při pěstování venku si dávejte pozor na období dešťů a na dotýkání listů hlíny.
  • Nesázejte ostatní rostliny příliš blízko brambor.


Řekněme ale, že se již plísni podařilo se rozšířit a potřebujete rostlinky zachránit, jak na to?

I v případě, že je plíseň na Vašich rostlinách již rozvinuta, ještě není vše ztraceno a často lze alespoň nějakou část úrody zachránit.

V tom případě je třeba použít jeden z produktů, který se nemilosrdně s plísněmi vypořádá, zatímco nechá Vaše rostliny stále
zdravé a nepoškodí je. Mimo výše uvedených produktů ještě můžeme doporučit efektivnější výrobky, jako například Amanitha, která 
účinně bojuje s plísněmi a houbami.