Enzymy

Každý zkušený pěstitel, který chce své pěstování pozvednout na vyšší úroveň, si musí osvojit alespoň nejzákladnější pojmy a principy pěstování. Jedním z takových pojmů jsou Enzymy. Co si pod tímto pojmem představit a proč jsou důležité? Odpovědi naleznete v dnešním článku.

Jedná se o soubor živých mikroorganismů s vlastním chemickým vzorcem. Pokud si pod tím nic nepředstavíte, nevadí. Jednoduše řečeno, enzymy urychlují reakce živých organismů. Mají na starost látkové přeměny. Díky jejich jedinečné schopnosti přeměňovat složité molekuly na molekuly jednodušší jsou látky pro rostliny mnohem vstřebatelnější.

Řekněme, že pro pěstitele to v praxi znamená například to, že enzymy dokáží měnit odumřelé kořeny na velmi prospěšné látky. Místo odumírání kořenů, které má často za následek tvorbu různých plísní a patogenů, je enzymy přemění v nutričně dokonalé látky, které rostlina dokáže využít pro svůj růst. Rostlinám také enzymy dokáží dodat potřebné množství tuků a proteinů. Často také tedy pomáhají s čištěním pěstebního média.

Pěstitelé hojně využívají doplňků s obsahem enzymů, díky jejich jednoduché aplikaci a blahodárným dopadům na růst rostlin se staly enzymatická hnojiva jedním ze základních potřeb growerů.

Z naší nabídky si můžete vybrat z mnoha různých značek, které nabízejí enzymatická hnojiva, z nich můžeme vybrat a doporučit následující:

Doufáme, že jste se v dnešním článku něco zajímavého přiučili a budeme se na Vás těšit opět za týden!